PÉČE O ŠPERKY

Jak pečovat o šperky zn. BLUEBURY.
- šperky cínované s minerály,
- šperky s křišťálovou pryskyřicí

Péče o cínované šperky:

Cínované šperky nevyžadují žádnou složitou ochranu a údržbu. V první řadě je potřeba mít na paměti, že cín patří mezi kovy měkčí a může se mechanicky poškodit (poškrábat).  Některé části šperků se mohou kupříkladu mírně ohnout při zachycení například za oblečení  a následné neopatrné manipulaci. Také použité minerály a drahé kameny ve špercích jsou většinou leštěné do vysokého lesku a mohou se poškrábat při styku s tvrdými předměty. Šperk by se neměl čistit ničím hrubým, aby nedešlo k jeho poškrábání a také k odření patiny, která vytváří při dokončení šperku žádoucí začernání v určitých místech. Samozřejmostí je zabránit pádům šperků na zem a pod. Také je vhodné cínované šperky ukládat samostatně např. do sáčku či krabičky, aby nedocházelo k mechanickému poškození od ostaních uložených šperků. Když šperk delší dobu nenosíte, je dobré jej uložit někam do suchého prostředí bez prachu. Prach by se mohl usadit ve špatně přístupných místech na šperku a špatně by šel odstranit. Cínované šperky vždy ošetřím speciálním ochranným antioxidačním přípravkem. Je to v podstatě takový olejíček, který na cínu vytvoří ochranný film. Takto ošetřený šperk by neměl šednout ani ztrácet lesk. Pokud Vám cínovaný šperk přece jen začně ztrácet lesk, je možné jej umýt ve vlažné vodě s přídavkem jaru a vyleštit suchým hedvábným hadříkem. Opět je zde potřeba upozornit, že při leštění šperku je potřeba postupovat jemně, aby nedošlo k odstranění žádoucí černé patiny na šperku. Nakonec je dobré šperk potřít jemným olejem (např. olivovým), tím se opět nakonzervuje a déle vydrží lesklý a nebude šednout. Cínované šperky je vždy dobré odložit před koupelí, saunováním a před každou sportovní aktivitou. Dále dbejte na to, aby šperky nepřišly do styku s parfémy, krémy, agresivnímy prostředky na nádobí, velkým množstvím potu apod.


Péče o šperky s křišťálovou pryskyřicí:

U šperků s křišťálovou pryskyřicí jsou většinou základem galvanicky pokovená bižuterní lůžka, ve kterých jsou zalité různé kovové a přírodní materiály a u šperků BLUEBURY také drahé kameny. Šperk by se neměl čistit ničím hrubým, aby nedešlo k poškrábání kovové části a také povrchu z křišťálové pryskyřice. Samozřejmostí je zabránit pádům šperků na zem a pod.
Je vhodné šperky ukládat samostatněnapř. do sáčku či krabičky, aby nedocházelo k mechanickému poškození od ostaních uložených šperků, dále zabraňte tomu, aby šperky zůstávaly po dlouhou dobu vystavené intenzivnímu slunečnímu svitu v době, kdy je nenosíte. Šperky s křišťálovou pryskyřicí lze vyleštit suchým hedvábným hadříkem a to jak kovovou část, tak i část zalitou pryskyřicí. Opět je zde potřeba upozornit, že při leštění šperku je potřeba postupovat jemně. Šperky s křišťálovou pryskyřicí je vždy dobré odložit před koupelí, saunováním a před každou sportovní aktivitou. Dále dbejte na to, aby šperky nepřišly do styku s parfémy, krémy, agresivnímy prostředky na nádobí, velkým množstvím potu apod.

Když se šperky z dílny BLUEBURY budete dobře zacházet, budou Vám dělat radost dlouhou dobu a při nošení vyzdvihnou Vaší krásu.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu

BLUEBURY

Výroba a prodej autorských šperků. Prodej minerálů.
Zakázková výroba šperků.

Rychlý kontakt

E-mail: bluebury@email.cz
Telefon: +420 606 133 315
Kontaktní formulář