Pár řádků o mě...

Jmenuji se Jirka Buriánek a jsem ze středočeského města Beroun. Mám mnoho zálib a koníčků, ale hlavně žiju hudbou a aktivně hraji v několika kapelách na akustickou kytaru. Hudba mne bohužel neživí, ale provází mne již od malička na cestě mým životem, ve kterém se stále rád učím novým věcem. Tak tomu je i v případě výroby cínovaných šperků. Samotný název, nebo chcete-li značka mých šperků, vznikla vlastně také ve spojení s hudbou. Jelikož hraji mimo jiné také hudební styl bluegrass, tak jsem si složil slovo BLUEBURY z části slova bluegrass (BLUE) a druhou část jsem doplnil z mé přezdívky, která je BURY. Vznikl tedy název BLUEBURY. Jelikož pracuji v grafickém studiu, udělat návrh loga pro mne bylo celkem snadné.

K výrobě šperků jsem se dostal na konci roku 2016, kdy jsem si udělal kurz výroby cínovaných šperků. Po absolvování kurzu jsem začal pomalu zdokonalovat techniku výroby šperků a začal jsem prozkoumávat nové možnosti, které technika cínování přináší. Vzhledem k omezeným časovým možnostem které mám, vzniká v mé dílničce doma v pokojíku poměrně málo šperků, ale o to víc se snažím o dokonalost. Jsem chronický perfekcionista a musím cítit, že to co dělám je maximum co dokážu. Jednotlivé šperky vznikají vždy několik hodin.

Postupně jsem začal ukazovat své devítileté dceři, jak se šperky dělají a ta si již několik šperků
s mou malou pomocí vyrobila. To mne přivedlo k myšlence, že bych se mohl o své zkušenosti
s cínováním podělit s více lidmi a tak jsem začal vyučovat cínování na kurzech.
Od března roku 2018 působím jako lektor v kurzu cínování šperků v ateliéru ŠUM

(Školička U sv. Michala) v Praze. Tam také máte možnost se se mnou osobně setkat, když se přihlásíte do kurzu cínovaného šperku. Ukázky z prací mých žáků naleznete pod záložkou ,,KURZ CÍNOVÁNÍ". Pod zmíněnou záložkou naleznete i další inormace o kurzech, které dělám.

Budu se těšit na případné tvůrčí setkání s Vámi.

Závěrem bych chtěl říct, že cínování se zdá snadné, ale má i své úskalí a ty mne baví překonávat. To co dělám, dělám s láskou a péčí pro radost lidem kolem sebe...

Jirka Buriánek (Bury)