Pár řádků o mě...

Jmenuji se Jirka Buriánek a jsem ze středočeského města Beroun. Vždy mě bavila rukodělná tvorba, jak šperků, tak i dalších dekorativních předmětů. V minulosti jsem hodně pracoval se dřevem a později jsem se začal věnovat zpracování kovů a to zejména mědi a cínu. Další oblastí mého zájmu jsou minerály a drahé kameny, které ke šperkům jednoznačně patří. Všechny tyto záliby jsem nakonec mohl propojit jak ve výrobě šperků, tak i v prodeji minerálů. Od roku 2020 jsem se začal tvorbě autorských šperků a také obchodu s minerály věnovat profesionálně.

Mým dalším velkým koníčkem je hudba, konkrétně hra na kytaru a zpěv. Mám za sebou účinkování v mnoha kapelách. Nyní se věnuji hudbě trochu méně, ale stalé mě naplňuje radostí. Hudba sehrála svojí roli u nápadu na značku výrobků a šperků z mé dílny. Jelikož mám rád, mimo jiné i hudební styl bluegrass, tak jsem si složil slovo BLUEBURY z části slova bluegrass (BLUE) a druhou část jsem doplnil z mé přezdívky, která je BURY. Vznikl tedy název BLUEBURY. Vzhled samotného loga jsem si navrhl osobně a používám ho jako svojí značku, pod kterou prezentuji své šperky a výrobky. Byl bych rád, a usiluji o to, aby značka BLUEBURY vešla do povědomí lidí, jako záruka originality a kvality. Budu se pro to snažit udělat maximum.

Je to již pár let nazpět, kdy jsem začal ukazovat výrobu šperků své tenkrát devítileté dceři.  To mne přivedlo k myšlence, že bych se mohl o své zkušenosti s cínováním podělit s více lidmi a tak jsem začal vyučovat cínování na kurzech. Od března roku 2018 působím jako lektor v kurzu cínování šperků v ateliéru ŠUM (Školička U sv. Michala) v Praze. Tam také máte možnost se se mnou osobně setkat, když se přihlásíte do kurzu cínovaného šperku. Ukázky z prací mých žáků naleznete pod záložkou ,,KURZ CÍNOVÁNÍ". Pod zmíněnou záložkou naleznete i další inormace o kurzech, které dělám.

Budu se těšit na případné tvůrčí setkání s Vámi.

Závěrem bych chtěl říct, že cínování se zdá snadné, ale má i své úskalí a ty mne baví překonávat.
To co dělám, dělám s láskou a péčí pro radost lidem kolem sebe...

Jirka Buriánek (Bury)

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu

BLUEBURY

Výroba a prodej autorských šperků. Prodej minerálů.
Zakázková výroba šperků.

Rychlý kontakt

E-mail: bluebury@email.cz
Telefon: +420 606 133 315
Kontaktní formulář

Copyright © 2017 - 2021 BLUEBURY - originální autorské šperky, minerály